پاورپوینت تئوری سیستم های اجتماعی

مطالب دیگر:
پاورپوینت درس بیست و چهارم تاریخ معاصر ایران پایه یازدهمچانه زني در مذاکرهآموزش تصویری کار با گوگل ترنسلیتپاورپوینت درس چهاردهم تاریخ معاصر پایه یازدهم کودتای 28 مردادتحقیق درباره ساخت بهشت موضوعات جاذبه دارتحقیق درباره کارکرد دستی میز شاخصتحقیق درباره گسترش اینترنت و ارتباطات دیجیتال بی سیمتحقیق درباره تغذیهتحقیق درباره کار با دایرکتوریهاتحقیق درباره کاربرد نرم افزار و رایانهتحقیق درباره کاربرد کامپوزیت هاFRPدر سازه های بتن آرمه و بررسی دوام آنهاتحقیق درباره کاربرد تئوری فقدان مراقبت از خودoremو یک لاسازی زبان پرستاری به یک مورد خانم دیابتیتحقیق درباره بالن ژوژه(بالن حجمی)تحقیق درباره کودک و لکنت زبانتحقیق درباره کودک آزاریتحقیق درباره الکتریسیتهتحقیق درباره کمک فنر دو جداره بی فشارتحقیق درباره ریشه مفهوم حاکمیت و تحولات تاریخی آنحافظه نامحدود:ترفندهای پرورش مغز و تکنیک هایی برای بهبود حافظه و یادگیری سریعتحقیق آدرس IP و آموزش تصویری پیدا کردن آدرس آی پی در کامپیوتر
پاورپوینت تئوری سیستم های اجتماعی|47091071|ksj|لینک فایل|کِی اِس|
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت تئوری سیستم های اجتماعیرا مشاهده می نمایید .

شامل 59 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات59حجم0/391 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 59 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

نیکولاس لومان (Niklas Luhmann) در 8 دسامبر 1927 در لونبرگ آلمان متولد شد. او از سال 1946 تا 1949 در دانشگاه فرایبورگ و در رشته حقوق تحصیل کرد. در سال 1961 به هاروارد رفت تا جامعه شناسی تالکوت پارسونز (Talcott Parsons) متنفذترین جامعه شناس آن دوره را فراگیرد. در سالهای بعد، لومان با توسعه رهیافت خود، تئوری سیستم‌های پارسونز را رد کرد. او انتقادات جدی بر پیچیدگی تحلیلی رهیافت کارکردگرایانه پارسونز وارد كرده است.

بین سالهای 1964 تا 1997 لومان بیش از 50 کتاب و 300 مقاله را منتشر کرده است. نوشته های او دامنه وسیعی از موضوعات را پوشش می دهد، مثل مسائل اکولوژیکی، قدرت، هنر، زمان، رسانه های جمعی، دولت رفاه، ساختارمندی افراطی و غیره. اما مهمترین وجه نظری لومان همان رهیافت سیستم‌های عمومی اوست که در دهه های اخیر مورد توجه جامعه شناسان قرار گرفته است. در این متن کوشش می شود تئوری سیستم‌های لومان به صورت تحلیلی مورد ارزیابی واقع شود.

لومان در 6 نوامبر 1998، در سن 71 سالگی بر اثر بیماری مهلك سرطان درگذشت.

سیستم چیست

سیستم عبارت است از تفاوت بین محیط و سیستم .. به عبارت دیگر، سیستم با توجه به تفاوت آن با محیط تعریف می شود. این برداشت از سیستم شباهت زیادی به مفهوم پردازی تئوری سیبرنتیک درباره اصطلاح سیستم دارد. در این برداشت، رابطه میان سیستم و محیط آن برحسب تفاوت در میزان پیچیدگی ادراک می شود. پیچیدگی محیط همواره بیشتر از پیچیدگی سیستمی است که در درون آن قرار دارد. سیستم می باید پیچیدگی خود را با پیچیدگی محیط، هماهنگ و متوازن سازد تا بتواند به انواع گوناگون داده های وارده از محیط واکنش نشان دهد؛ این کار از طریق گزینش انجام می شود. بنابراین میزان پیچیدگی از سیستم به محیط افزایش می یابد و همین خود شاخص مرزهای فاصل میان آن دو است. کلی ترین نظر لومان این است که "سیستم‌ها از طریق تثبیت تفاوت میان پیچیدگی درونی و بیرونی، پیچیدگی را کاهش می دهند". بنابراین کارکرد سیستم‌ها در همه موارد کاستن پیچیدگی است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

سیستم چیست

تئوری سیستم‌های اجتماعی چیست

ابعاد محیط سیستم‌های اجتماعی چگونه است

انواع سیستم‌های اجتماعی

ویژگی‌های سیستم‌های اجتماعی چیست

ارتباط (communication) چیست

تفکیک و تکامل

نقد و نتیجه گیری

پایان

عنوان : تئوری سیستم های اجتماعی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 392 کیلوبایت

تعداد صفحات : 59

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"