پاورپوینت نظریه های رهبری

مطالب دیگر:
📜اصول فقه (بخش )2 رشته فقه ، الهیات📜مجموعه تست دروس زبان و عربی رشته فقه ، الهیات📜جزوه متون فقه بخش اول رشته فقه ، الهیات📜جزوه متون فقه بخش دوم رشته فقه ، الهیات📜تاریخ ادبیات و سبک شناسی (رشته زبان و ادبیات فارسی)📜مجموعه تست (زبان و ادبیات فارسی)📜( کتاب مجموعه زبان و ادبیات فارسی ( بدیع📜کتاب فنون ادبی رشته زبان و ادبیات فارسی📜دانلود کتاب زبان تخصصی (زبان و ادبیات فارسی)📜کتاب مجموعه زبان و ادبیات فارسی نثر فارسی📜کتاب مجموعه زبان و ادبیات فارسی صرف و نحو عربی📜کتاب مجموعه زبان و ادبیات فارسی عروض و قافیه📜کتاب مجموعه زبان و ادبیات فارسی معانی بیان و بلاغت📜کتاب ریشه های روانی رفتار کودک📜مقاله شیوه های فرزندپروری📜مقاله روان سالم📜مقاله اختلال اضطراب در کودکان و نوجوانان📜انحرافات جنسی - علل و عوامل موثر در انحرافات جنسی و پیامدهای آن📜اعتیاد جرم یا بیماری📜مقاله اعتیاد ، مسئله اجتماعی مهم در میان دانشجویان
پاورپوینت نظریه های رهبری|47091073|ksj|لینک فایل|کِی اِس|
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت نظریه های رهبریرا مشاهده می نمایید .

شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات50حجم0/295 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

چند سؤال اساسی ذهن متخصصان روان‌شناسی صنعتی – سازمانی را به خود مشغول کرده است؛ چه عامل یا عواملی باعث می‌شوند که بعضی از سازمان‌ها به سطوح قابل توجهی از کارآیی و سودآوری برسند و سازمان‌های مشابه دیگر، گرفتار مشکلات شوند؟ چه عاملی باعث موفقیت یک فرد در اداره یک سازمان می‌شود؟ رابطه سبک‌های رهبری و کارآیی سازمان چیست؟ پاسخ این سؤالات را می‌توان در تئوری‌های رهبری پیدا کرد. مدل‌های رهبری بالقوه مفید متعددی در حال ظهور هستند. ممکن است با تصفیه بیشتر تئوری‌ها و فنون تحقیق، بعضی از این دیدگاه‌های جدید بر فضای رهبری غالب شوند. در نهایت ممکن است این تئوری‌ها با یکدیگر یکپارچه شده و نظریه پیچیده‌تر و معتبرتری را برای رهبران در محیط‌های سازمانی به وجود آورند. در اینجا به چند نمونه از تئوری‌های رهبری پرداخته می‌شود.

نظریه صفات رهبری

در نظریه صفات رهبری گفته می‌شود که رهبران موفق دارای صفات شخصیتی، اجتماعی و ویژگی‌های بدنی خاص می‌باشند. هدف از ارائه این نظریه شناخت بهتر فرایند رهبری، توصیف رهبری مؤثر و صفات شخصیتی مؤثر در رهبری، بوده است. در این نظریه گفته می‌شود که اگر مدیر یک سازمان باهوش باشد، با خود و دیگران و با سازمان متبوعه خویش سازگاری نشان دهد، اصیل، مبتکر و مشتاق باشد و کارها را با جدیت انجام دهد، قادر به برقراری تعامل زیاد و مناسب با دیگران باشد، حوصله و ظرافت اجتماعی داشته باشد و نسبت به دیگران احساس همدلی و همدردی نشان دهد و بالاخره از جذابیت مناسب جسمی و ظاهری برخوردار باشد، در این صورت، در کار رهبری نیز موفق خواهد بود. نتایج حاصل از تحقیقات نشان داده‌اند که عوامل شخصیتی نظیر توانایی ایجاد ارتباط مناسب با دیگران، می‌تواند در رهبری اثربخش و موفقیت‌آمیز، نقش تعیین‌کننده‌ای را به عهده داشته باشد. نتایج حاصل از تحقیقات دیگر نیز نشان دادند که امکان دستیابی به یک الگوی شخصیتی ثابت و فراگیر برای رهبری اثربخش، وجود ندارد و لازم است عوامل دیگری، نظیر موقعیتی که فرد در آن نقش رهبری را به عهده دارد نیز، مورد توجه قرار گیرد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
نظریه صفات رهبری
نظریه اقتضایی رهبری
نظریه منبع شناختی
نظریه مسیر – هدف
جانشین‌های رهبری
پایان

عنوان : نظریه های رهبری

فرمت : پاورپوینت

حجم : 296 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"