پاورپوینت شبکه‌ مدیریتی بلیک موتون

مطالب دیگر:
🔥دانلود مقاله ادله اثبات دعوی در قوانین ایران و مصر🔥دانلود مقاله آدم ربایی و سرقت مسلحانه در دادسرای جنایی🔥دانلود مقاله کامل درباره ارتشاء (رشوه)🔥دانلود مقاله درباره اركان تشكيل دهنده جرم اعمال نفوذ و كلاهبرداري🔥دانلود مقاله کامل درباره اركان جرم كلاهبرداري كامپيوتري🔥دانلود مقاله کامل درباره ازدواج و تابعیت زن ایرانی🔥شیوه انبارداری و ایجاد انبار به روش نوین RFID و بارکد خوان و ...🔥ويروس ها چگونه منتشر مي شوند؟؟؟🔥جزوه درس ذخیره و بازیابی داده🔥دانلود مقاله کامل درباره ‌اساسنامه صندوق بين‌المللی پول🔥دانلود مقاله استثنائات وارده بر توقيف اموال در قانون اجراي احكام مدني🔥مقاله موانع و مشکلات استرداد مجرمان فراری علیرغم عضویت جمهوری اسلامی ایران در اینترپل🔥دانلود مقاله کامل درباره استفتاآت قضايي 🔥دانلود مقاله کامل درباره استقلال، دموکراسي و حقوق بشر🔥دانلود مقاله کامل درباره استيفاء در قانون مدني🔥دانلود مقاله اشتباه در خود موضوع معامله🔥دانلود مقاله کامل درباره اشتباه در قتل 🔥دانلود مقاله کامل درباره اشتباهات ثبتی 🔥دانلود مقاله و تحقیق استثنائات وارده بر توقيف اموال در قانون اجراي احكام مدني🔥استيفاء در قانون مدني
پاورپوینت شبکه‌ مدیریتی بلیک موتون|47091089|ksj|لینک فایل|کِی اِس|
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت شبکه‌ مدیریتی بلیک موتونرا مشاهده می نمایید .

شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات44حجم0/314 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

پاورپوینت شبکه‌ مدیریتی بلیک موتون

پاورپوینت شبکه‌ مدیریتی بلیک موتون شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

وقتی که یک عضو جدید در تیم خود استخدام می‌کنید، اولویت شما چیست؟ آیا بر تشریح وظایف و اهداف او برای یک بازه‌ی یکساله تمرکز می‌کنید؟ یا برای درک نقاط قوت و علایق او زمان می‌گذارید تا بتوانید وظایفی به او اختصاص دهید که از انجام آنها لذت ببرد؟

هیچ یک از سبک‌های رهبری مناسب همه‌ی موقعیت‌ها نیست. اما درک اینکه رویکرد ذاتی شما چیست، می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌هایی که احیاناً از آنها غافل شده‌اید را ارتقا بخشید. نه از وظایف و نه از افراد نباید غافل شد. اما عدم انتخاب یک رویکرد مشخص بین این دو در بهترین حالت، عملکرد متوسط تیم را در پی خواهد داشت، چرا که در این صورت هم نمی‌توانید نیازهای افراد را برآورده کنید و هم نمی‌توانید با تمرکز بر وظایف آنها به دنبال عملکرد ویژه و ممتازی از سوی آنها باشید.

در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به شبکه‌ی مدیریتی بلیک- موتون که یک چارچوب مطرح برای تفکر در مورد رویکرد رهبری فردگرا در تقابل با رویکرد وظیفه‌گراست. این مدل که به شبکه‌ی مدیرتی و شبکه‌ی رهبری نیز شناخته می‌شود در سال ۱۹۶۰ توسط نظریه‌پردازان حوزه‌ی مدیریت، رابرت بلیک (Robert Blake) و جین موتون (Jane Mouton) ارائه شده است. این مدل، درجه‌ی وظیفه‌محوری یک رهبر یا مدیر را در مقابل درجه‌ی فردمحوری او قرار داده و ۵ ترکیب مختلف از این دو رویکرد و سبک‌های رهبری ناشی از آنها را مشخص می‌کند.

آشنایی با مدل

شبکه مدیریتی بلیک-موتون بر اساس دو بعد رفتاری بنا شده است:

• میزان توجه به افراد:این بعد مشخص می‌کند که رهبر گروه هنگام تصمیم‌گیری در مورد چگونگی اختصاص دادن وظایف تا چه اندازه نیازها، علایق و پیشرفت شخصی اعضای تیم را در نظر می‌گیرد.

• میزان توجه به نتایج:این بعد مشخص می‌کند که رهبر هنگام تصمیم‌گیری تا چه اندازه بر اهداف و مأموریت‌ها، کارایی سازمانی و بهره‌وری بالا تأکید دارد.

بلیک و موتون بر اساس این ابعاد پنج سبک رهبری را مشخص کرده‌اند که در شکل زیر مشاهده می‌کنید:

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

آشنایی با مدل

شبکه‌ی مدیریتی بلیک-موتون

مدیریت بی‌تفاوت(توجه به افراد کم - توجه به نتایج کم)

مدیریت استبدادی (توجه به نتایج زیاد - توجه به افراد کم)

مدیریت میانه‌رو (توجه به افراد متوسط - توجه به نتایج متوسط)

مدیریت ملاحظه‌کار (توجه به افراد زیاد - توجه به نتایج کم)

مدیریت تیمی (توجه به افراد زیاد - توجه به نتایج زیاد)

مدیریت پدرسالانه

مدیریت فرصت‌طلبانه

به‌کارگیری شبکه‌ی مدیریتی بلیک-موتون

پایان

عنوان : شبکه‌ مدیریتی بلیک موتون

فرمت : پاورپوینت

حجم : 316 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"