پاورپوینت نظریه رهبری وضعیتی

مطالب دیگر:
🔑بررسی علل و عوامل شيوع افسردگی در بین نوجوانان🔑ادغام RS و GIS وPAH برای برنامه ریزی کشاورزی برون شهری هانوی🔑بررسی بهداشت جسم و روح در زندگي پيامبر اسلام (ص)🔑سیستم های کنترل ترافیک سیستم مدیریتی حمل و نقل Scats🔑بررسی امنيت زيستي در گاوداريها🔑طرح توجیهی و کار آفرینی طرح پرورش ماهی🔑بررسی عوامل موثر بر کیفیت دانه برنج معطر🔑بررسی موانع پیش روی كارآفريني🔑بررسی نان در ایران و افزودنیها و مشکلات رایج نان ها🔑تاريخچه نقشه كشي صنعتي و معرفی نرم افزارهای نقشه کشی صنعتی🔑بررسی شكاف‌هاي اجتماعي جامعه ايران🔑بررسی و آشنایی با شپشك نخودي🔑بررسی انواع سيستم‌هاي الکتریکی در خودروي زانتيا🔑بررسی شرایط دانش آموزان دارای عقب ماندگي ذهني و كودكان استثنايي🔑بررسی تاریخچه و معماری ارگ بم🔑بررسی و بهينه سازي در مديريت آزمايشگاه و بررسي علل عدم تحقق TQM🔑بررسی دلایل رویکرد به گیاهان دارویی🔑مباحث و ديدگاه‌هاي موجود در زمينه تعامل انتقال فناوري و توسعه در كشورهاي در حال توسعه🔑بررسی معماري ديناميك و نمونه هایی از معماری دینامیک🔑مكتب فرانکفورت و خرده فرهنگ ها و تقسیم بندی فرهنگ ها و جایگاه مطالعات فرهنگی
پاورپوینت نظریه رهبری وضعیتی|47091091|ksj|لینک فایل|کِی اِس|
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت نظریه رهبری وضعیتیرا مشاهده می نمایید .

شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات40حجم0/391 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مدل رهبری وضعیتی توسط پال هرسی (Paul Hersey) و کنث بلانچارد (Blanchard Keneth) ارائه شده و پیشنهاد می‌کند که اثر بخشی رهبری بستگی به وضعیتی دارد که در آن رهبری انجام می‌شود.

در تئوری‌های رهبری بررسی می‌شود که چه چیزهایی می‌تواند فرد را به صورت یک رهبر اثربخش درآورد. در این رابطه نظریه‌های زیادی ارائه شده است که درکل به سه گروه زیر تقسیم‌بندی شده است:

الف) تئوری‌های شخصیتی که به ویژگی‌های شخصیتی رهبر توجه دارند. ب) تئوری‌های رفتاری که برای معرفی رهبران به رفتار خاص آنها توجه کرده و به دنبال رفتار منحصر به فرد رهبران موفق هستند. ج) تئوری‌های اقتضایی؛ این تئوری‌ها به موقعیت و اثرات آن توجه دارند. تحقیقات زیادی انجام شده تا بدان وسیله عوامل عمده موقعیتی که بر اثر بخشی رهبری اثر می‌گذارند تفکیک شوند. از جمله تئوری‌های اقتضایی، تئوری فیدلر، تئوری مسیر هدف و رهبری مشارکتی می‌باشد.

نظریه رهبری وضعیتی بلانچارد که مبتنی بر رهیافت‌های اقتضائی است، از نظر عدم اعتقاد به وجود یک بهترین سبک، مانند سایر رهیافت‌های اقتضایی است. هرس و بلانچارد این‌ پرسش را مطرح می‌کنند که: «آیا چیزی به نام بهترین روش رهبری وجود دارد؟» سپس چنین‌ ادامه می‌دهند که: گرچه برخی از محققان مانند بلیک، موتون و یا مک گریگور، معتقدند، یک‌ روش رهبری به نام بهترین روش وجود دارد که تولید، رضایت‌خاطر، رشد و پیشرفت را در همه‌ی موقعیت‌های سازمانی و برای همه‌ی طبقات نیروی انسانی به‌ حداکثر می‌رساند، اما تحقیقات بیش‌تر در چند دهه‌ی اخیر این نظریه را که «چیزی به نام بهترین‌ روش وجود ندارد» را تأیید می‌کند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
محتوای اصلی نظریه
سبک‌های رهبری
سبک دستوری
سبک تشویقی یا استدلالی
سبک مشارکتی
سبک تفویضی
محدودیت نظریه رهبری وضعیتی
پایان

عنوان : نظریه رهبری وضعیتی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 392 کیلوبایت

تعداد صفحات : 40

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"