پاورپوینت تعادل اقتصادی چیست

مطالب دیگر:
📃دانلود پرسشنامه سازگاری دانش آموزان دبیرستانی سینها و سینگ (AISS)📃دانلود پرسشنامه سازگاری زن و شوهر📃دانلود پرسشنامه سازگاری نوجوانان دبیرستانی📃دانلود پرسشنامه سازمان نو آورانه📃دانلود پرسشنامه سبک های دفاعی آندرز و همکاران📃دانلود پرسشنامه سبک های یادگیری کلب (LSI)📃دانلود پرسشنامه سبکهای فرزندپروری ادراک شده گرولینک و همکاران📃دانلود پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز📃دانلود پرسشنامه سنجش رضایت از زندگی در دانش آموزان📃دانلود پرسشنامه شادکامی آکسفورد📃دانلود پرسشنامه شايستگي هاي دانشجويان پرستاري📃دانلود پرسشنامه شخصیت خودشیفته آمز (NPI-16)📃دانلود پرسشنامه شرایط خانوادگی📃دانلود پرسشنامه شكست هاي شناختي شغلي📃دانلود پرسشنامه عادت‌های مطالعه (PSSH)📃دانلود پرسشنامه عاطفه مثبت و منفی (PANAS)📃دانلود پرسشنامه عزت نفس سازمانی پی یرس و همکاران 1989📃دانلود پرسشنامه عقاید وسوسه انگیز (CBQ)📃دانلود پرسشنامه علل انحراف جنسی فرزندان📃دانلود پرسشنامه فعال سازی رفتاری برای افسردگی کانتر و همکاران (BADS)
پاورپوینت تعادل اقتصادی چیست|47091102|ksj|لینک فایل|کِی اِس|
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت تعادل اقتصادی چیسترا مشاهده می نمایید .

شامل 57 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات57حجم0/406 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 57 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

تعادل، یک حالت روانی یا مادی است که پس از حصول آن، محرکی برای تغییر وضع وجود ندارد و چنانچه با فشار نیروهای بیرونی تغییر کرد، بر اثر سازوکار خودافزا و یا به‌کار افتادن نیروهای درونی، به حالت تعادل اولیه گشته و یا در حالت تعادلی قرار می‌گیرد. منظور از تعادل، یک وضع حقیقی یا خیالی و تشبیه نشده معین اقتصاد در سطوح مختلف است که براساس آن، عواید و مخارج با عرضه و تقاضا برابر می‌شود. در این شرایط، می‌توان به‌طور علی‌السویه تعادل بنگاه و خانوار، تعادل بازار و بخش و یا تعادل اقتصاد ملی و بین‌المللی را مطرح و مطالعه کرد.

تبیین تعادل از مسائل مهم اقتصادی است. در سطح تعادل، عرضه کل و تقاضای کل برابر می‌شوند و در سطح این برابری، عناصر تولید به‌کار گرفته می‌شوند و سطح اشتغال معین و مشخص می‌شود. به این ترتیب، تعادل اقتصادی در سطوح مختلف نشان‌گر به‌کار رفتن ابعاد مختلف سرمایه و نیروی کار مورد استفاده در جامعه است.

مجموع فعالیت‌هایی که توسط واحدهای مختلف اقتصادی برای نیل به تعادل صورت می‌گیرد، نمای تعادل کل اقتصاد را مشخص می‌کنند. ولی کل اقتصاد وقتی در حالت تعادل قرار می‌گیرد که همه اجزای آن در حالت تعادل باشند؛ زیرا اگر واحدی در حالت عدم تعادل قرار گیرد، تغییرات وضعی آن موجب عدم تعادل سایر واحدها می‌شود که نتیجه آن تغییر موقعیت تعادلی کل اقتصاد است.

تعادل اقتصادی، در علم اقتصاد به‌نوعی همبستگی و هم‌طرازی بین عوامل مختلف اقتصادی تعبیر می‌شود. واژه تعادل از قدیم در علوم مختلف به‌کار می‌رفته و اغلب در تجزیه و تحلیل فلاسفه یونان و سپس در بررسی‌های دانشمندان اسلامی استفاده شده است؛ ولی پس از گذشت دنیای باستان و قرون وسطی، نظریه تعادل به وجه خاصی در نظریه‌های دانشمندان اقتصادی مطرح شد. در نظریه فیزیوکرات‌ها، واژه تعادل ابتدا از طرف تورگو (Robert Jacques Turgot: 1727-1781) به‌منظور تعیین هم‌طرازی بین محصولات ارضی و ارزش خدمات به‌صورت مزد و جمعیت کشور، به‌کار رفت. اصل تعادل اقتصادی در نظریه دیگر دانشمندان به‌صور مختلف به‌کار رفته؛ تا اینکه در نظریه کلاسیک اصل تعادل پایه و اساس تجزیه و تحلیل واقع شده و پس از آن در نظریه‌های جدید ابتدا به‌وسیله ویکسل (Johan Gustav Knut Wicksell: 1851-1926) و سپس به‌وسیله کینز (John Maynard Kaynes: 1883-1946) به‌عنوان محور استدلال معرفی شد. امروزه روش تجزیه و تحلیل در علم اقتصاد براساس تعادل اقتصادی است؛ اما تعادل در اقتصاد جدید با تعادل اقتصادی در اقتصاد کلاسیک به‌طور کامل متفاوت است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

انواع تعادل

دوره‌های زمانی تعادل

سطوح مختلف تعادل

عوامل برهم زننده تعادل

نظریه تعادل اقتصادی

پایان

عنوان : تعادل اقتصادی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 408 کیلوبایت

تعداد صفحات : 57

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"